Nuėjau į Zero III (Vlog #2 + nuomonė apie filmą)

1 February 2017

Vos prieš savaitę Sausio 25 d. pasisekė vienam iš pirmųjų pamatyti naują lietuvių kurtą juodą komediją “Zero III“. Norėčiau pasidalinti su jumis mintimis apie šį filmą.

Tai nebus kilometro ilgumo apžvalga, kadangi taip vadinamas apžvalgas aš daryti nemoku. Apskritai, kartais juokinga darosi, kai skaitai eilinę “apžvalgą” žmogaus, kuris neturi nei išsilavinimo šioje srityje, nei patirties, kad galėtų adekvačiai vertinti filmus ar serialus. Visada pasidaro įdomu, iš kur tas žmogus mano, kad turi pakankamai žinių vertinti scenarijus, aktorių vaidybą ir pan. Na šimtai peržiūrėtų filmų ir serialų tokios kompetencijos nesuteikia. Aš studijavau filmavimą ir esu fotografas, bet ir tai nemanau, kad esu pakankamai kompetetingas vertintį kitų darbą iš profesionalios puses. Bet tiek to, grįžkime prie filmo.

Asmeniškai man geriausias lietuvių kurtas filmas yra “Zero II“. Emilio Vėlyvio filmas pagal stilistiką labai priminė Guy Ritchie filmus, tik vietoj Anglijos, Vėlyvio filme Lietuva ir Lietuvos realijos. Tame filme buvo atvaizduoti daugelis Lietuvių bruožų, todėl man ir patiko, nes filme galėjome atpažinti save.

Su “Zero III” turėtų būti viskas panašiai? Taip, mes vėl matome save iš šono. Aišku viskas kaip visada hiperbolizuojama. Bet kine, o ypač komedijose taip ir turi būti, juk būtų visiškai neįdomu klausytis paprastus kasdieniškus dialogus, tiesa? Kas liečia pačią istoriją, tai mano manymu buvo pasirinkta labai aktuali tema. Rinkimai, korupcija, visa tai kaba ore jau ilgą laiką, todėl šį tema mažai kam turėtų būti svetima. Nebent esate balta avelė, kuriai neįdomu, kas vyksta šalyje, politikoje ir jus tik laukiate, kada jus varys paganyti. Tada taip, šis filmas tikrai nėra jums.

Pasak Vėlyvio šis filmas paremtas tikrais faktais. Aš suprantu, kad scena su Egidijumi Dragūnu (Sel) paremta tikrais faktais, bet juk dėl vienos ar kelių scenų filmo negalima vadinti paremtų tikrais faktais, tiesa? Todėl man įdomu, kokiais būtent faktais šis filmas paremtas. Galbūt aš tiesiog kažko nežinau ir negirdėjau, bet norėtųsi žinoti, kokiais būtent faktais filmas paremtas. Lengva pasakyti, kad filmas paremtas tikrais faktais ir nesakyti kokiais, tai gali bet kas. 

Aktoriai suvaidino įtikinamai. Aš galiu pasakyti tik tiek. Nebandysiu vertinti aktorių vaidybos, nes čia yra labai subjektyvu, vieniems gali patikti, kitiems ne. Aš aktoriams patikėjau. Labiausiai įsiminė Ramūnas Rudokas, kuriam puikiai tinka tokio tipo vaidmenys. Taip pat Mindaugas Papinigis nudžiugino savo pasirodymu, na ir kaip jau minėjau aukščiau Egidijus Dragūnas. Labai gaila, kad scena su Egidijumi buvo labai trumpa. Tikrai buvo labai juokingai apžaista ir manau galima buvo išplėsti Egidijaus vaidmenį, juk ir prieš kameras, kaip pasirodė Egidijus tikrai nepasimeta.

Iš techninės pusės pagaliau lietuvių kurti filmai gali lygiuotis užsienio filmus. Aišku, jeigu kalbėsime apie filmus be specialiųjų efektų. Šiuo atveju viskas gerai, čia jums ne koks nors “Gautas iškvietimas”, kuris buvo nufilmuotas per dvi savaites ir kurio marketingui buvo tikriausiai išleista nemažiau pinigų nei pačiam filmavimui. Mano akiai vaizdas atrodė gerai, rakursai ir lokacijos taip pat geri.

Apibendrinant norėčiau pasakyti, kad lyginant su antra dalimi trečiasis Zero vis dėlto atrodo silpniau ir jei “Zero II” vertinčiau 8-9/10, tai “Zero III” būtų 6-7/10. Patarčiau nueiti į šį filmą visiems, kas bent kažkiek domisi politika, lietuvišku kinu arba tiesiog mėgsta juodą humorą. Aišku, keiksmažodžių fobiją turintiems į šį kiną eiti nepatarčiau. 🙂

Site - AY